„Kodėl mylėti save taip sunku?“, „Kaip išmokti priimti save tokią, kokia esu?“ Moterys dažnai užduoda panašių klausimų. Paprastai jie nuskamba su nusivylimo gaida ar net šiokia tokia savigaila. Taip, mylėti save reikia, bet nėra lengva dėl keleto priežasčių.

Pirma, moters prigimtis yra pirmiausia rūpintis kitais (vaikais, šeima), o tik paskui savimi. Antra, meilė sau dažnai painiojama su savimeile, kai egoistiškai paisoma išskirtinai savo interesų dažniausiai kitų sąskaita. 

Dažna moteris baiminasi, kad skirdama laiko sau, atsisukdama į savo troškimus aplinkinių bus vertinama kaip savimyla.

Trečia, mylėti save reiškia, kad reikia dėl savęs kažką daryti: išmokti džiaugtis kiekviena akimirka, išmokti priimti save kokia esi, tobulėti, kurti, siekti ir dar daug kitų dalykų. Tai nėra lengva ir kartais labiau vilioja „aukos“ vaidmuo – „kaip man nesiseka“. Ketvirta, sunku tada, kai moteris ką nors daro ne dėl savęs, o dėl to, kad patiktų vyrui, pasipuikuotų prieš kaimynę ar draugę. Tada įsijungia konkurencija, o ne džiaugiamasi procesu.

Dažna moteris žvelgdama į veidrodį randa tai, kas jai nepatinka – didelė nosis, neputlios lūpos, per storas liemuo ir t. t. Moterys yra nepastovios. Nori to, ko neturi, o ne vertina tai, ką turi. Nepaleidžia mintis „Jeigu tik būčiau lieknesnė, gražesnė…“.

Artėjant vasarai su išvaizda susijusios mintys tampa įkyresnės. Kiekviena turi savo grožio idealą ir siekiamybę. Kai atotrūkis tarp realiosios Aš ir idealiosios Aš yra didelis, ta siekiamybė tampa kančia. Pradėti reiktų nuo klausimų sau: kam man to reikia, ką man duos didesnė krūtinė ar „minus 10 kilogramų“. Atsakymo „kad labiau pasitikėčiau savimi“ neužtenka. Ką konkrečiai jums duos tie pokyčiai? Vietoje nuolatinio galvojimo apie išorės trūkumus vertėtų labiau koncentruokitės į kokį nors teigiamą savo bruožą. Visos jų turime!

Pernelyg priekabiai nevertinkite to, kaip atrodo aplinkiniai, ir juo labiau nelyginkite savęs su jais. Būtinai „rasite“ ką nors, ką turi jie ir neturite jūs. Geriau pasidžiaukite gerais jų poelgiais ir humoro jausmu. Pasvarstykite, kuo jus traukia jūsų draugės, ar nepriekaištinga išvaizda, ar vis tik geru būdu, pasiruošimu padėti, kai to reikia ir dėmesiu aplinkiniams.

Kasdien prisiminkite banalią, bet labai teisingą frazę: „Kad kiti mus mylėtų, pirmiausia turime patys pamilti save“. Jeigu nemylite savęs, greičiausiai save matote atskiromis dalimis ir labiausiai fiksuojate tas, kurios nepatinka. Todėl labai svarbu mylėti save kaip visumą ir tokią, kokia esate. Tai leis išsaugoti vidinę ramybę, kuri yra meilės sau pagrindas.

Psichologė Rasa